Angry Birds Epic: Poradnik - Tworzenie przedmiotów i eliksirów

05.07.2014 o godzinie 12:00 napisane przez Tomek Fabianowicz w Tipps & Trickstippstricks

Jak w każdej grze RPG, tak i w Angry Birds Epic duży nacisk położony jest na zbieranie i tworzenie nowego ekwipunku dla waszych postaci. W poradniku Jak zwyciężać walki, pisaliśmy, że pierwszym podstawowym punktem jest odpowiednie przygotowanie się do każdej kolejnej bitwy, dzięki czemu zwiększycie waszą szansę na zdobycie maksymalnej ilości nagród i punktów. Starajcie się więc aby wasze postaci zawsze miały najnowszy i najlepszy ekwipunek, a torbę pełną eliksirów gotowych do użycia. Przejdźmy teraz do sedna sprawy, czyli jak to wszystko zdobyć lub zrobić.

Magiczne kowadło, czyli tworzenie przedmiotów

Do tworzenia przedmiotów służy Magiczne kowadło. Dostęp do niego zyskacie wygrywając kilka pierwszych bitew. Do wykonania każdego przedmiotu będziecie potrzebowali określoną ilość surowców i znajomość konstrukcji danej rzeczy. W oknie kociołka, na dole macie listę przedmiotów, które możecie aktualnie wykonać. Zaznaczając któryś z nich, zobaczycie listę surowców, które są wymagane do jego produkcji. Jeżeli macie wszystko co potrzebne, klikacie ikonkę tworzenia po prawej stronie. W tym momencie rzucacie wirtualną kostką, na której są pola puste i pola z 1-3 gwiazdek. Ponieważ każda gwiazdka daje dodatkowy bonus do podstawowych statystyk przedmiotu, to im więcej gwiazdek wam wypadnie, tym lepszy przedmiot stworzycie. Podsumowując przedmiot bez gwiazdek jest najgorszej jakości, a przedmiot z trzema gwiazdkami jest najlepszy, zapewniając dodatkowe punkty życia lub ataku.

Magiczne kowadło, tu stworzycie nowe przedmioty.

Magiczny kociołek, czyli ważenie eliksirów

W magicznym kociołku będziecie mogli ważyć różne czarodziejskie eliksiry, które przykładowo będą was leczyć, albo dawać bonus do ataku. Dostęp do kociołka otrzymacie po wygraniu kilku początkowych walk. Tutaj wszystko działa podobnie jak w przypadku tworzenia przedmiotów. Potrzebujecie więc przepis i niezbędne składniki. Tym razem większa ilość gwiazdek będzie oznaczała stworzenie większej ilości eliksirów.

Magiczny kociołek do ważenia eliksirów.

Jak zdobyć materiały i składniki?

Jest na to kilka sposobów. Po pierwsze składniki zdobędziecie podczas walk na poszczególnych planszach. Po każdej wygranej walce będziecie losować nagrodę, kręcąc kołem fortuny. W zależności od tego, jak dobrze poszła wam walka, zdobędziecie 1-3 gwiazdek, które dadzą wam możliwość zebrania nagród z większej ilości pól na kole fortuny.

Koło fortuny, którym losujecie nagrody.

Jeżeli nie wiecie, na której planszy zdobyć wymagany składnik, wystarczy, że przytrzymacie palcem flagę znajdującą się na mapie i waszym oczom ukaże się informacja o surowcu jaki można tam zdobyć. Tak samo, ogólne informacje o tym, gdzie szukać danego materiału, możecie znaleźć przytrzymując palec na danym surowcu w oknie kociołka, lub kowadła.

Drugim sposobem na zdobycie składników jest codzienne odwiedzanie specjalnych punktów na mapie, które każdego dnia dostarczą wam zupełnie za darmo pewną ilość surowców.

Bardziej zaawansowane materiały, można też wytwarzać z podstawowych surowców. Dostęp do nich znajduje się w ostatniej zakładce kowadła i kociołka, tam gdzie macie pokazane posiadane przez was materiały. Przy tworzeniu materiałów znów liczba gwiazdek będzie oznaczała, jak dużą ich ilość udało się wam wytworzyć. Surowce możecie też odzyskać ze starych niepotrzebnych przedmiotów, wyrzucając je po prostu do śmietnika.

Jak zdobyć przepisy i recepty?

Na głównej mapie znajdziecie specjalne miejsca w których będziecie mogli zakupić przepisy i recepty służące do wytworzenia nowych eliksirów i przedmiotów. W warsztacie (Workshop) będziecie mogli zakupić instrukcje jak wytworzyć nowe przedmioty, natomiast w laboratorium świńskiego profesora (Professor Pig's Lab) będziecie mogli zdobyć recepty na nowe eliksiry. Bardziej potężne przedmioty i eliksiry odblokują się wam wraz ze zdobyciem odpowiedniego poziomu waszymi postaciami. Odwiedzajcie więc regularnie warsztat i laboratorium, sprawdzając czy nie czeka tam na was coś nowego.

Professor Pig's Lab z nowymi przepisami. Jak widać, jeden zostanie odblokowany na 15 poziomie.

Inne poradniki do Angry Birds Epic

Graj teraz w Angry Birds Epic
Gry na smartfony, RPG, Fantasy
Angry Birds Epic ZdjęciaAngry Birds Epic Zdjęcia
Graj teraz za darmo
Typ:
Gry na smartfony
8latPolecamy:
od 8 lat
pokaż wszystkieTop gry online
Angry Birds Epic Tags
 • angry epic na windousa
 • angry birds epic na pc
 • angeibirds
 • angry birds stella pop
 • czerwony klucz w angry birds epi
 • gry engry birds
 • angry birds crazy
 • tipps & tricks angry birds epic
 • angry birds do pobrania za darmo
 • gry angry birds
 • angry birds epic pc
 • angy birds
 • gry angry birds
 • angry birds gry
 • angry birds go na koputer
 • angry birds go gra
 • angry birds epic gra na komputer
 • angry birds epick
 • kody do angry birds transformers
 • http://angry-birds-epic.browserg